Amazon dosáhl tisícidolarové mety

Historický mezník dnes zaznamenal největší světový internetový obchod Amazon. Jeho akcie se poprvé přehouply přes kritickou hranici 1.000 USD za akcii. Zařadily se tak mezi pár amerických akcií, které se obchodují nad touto cenou.

newspapers-444453_1920
Podle společnosti FactSet patří do prestižního klubu jenom 14 dalších amerických akcií. Z technologických titulů je to pak pouze jeden: společnost Priceline Group, poskytovatel služeb cestovním kancelářím. Její akcie se v úvodu dnešní seance na Wall Street pohybovaly kolem 1.857 za akcii. Stojí za zmínku, že hodnota Amazonu je více než čtyřikrát větší než celková hodnota všech těchto 14 firem.

Amazon.com se dnes v prvních minutách dnešního obchodování na Wall Street podíval až na 1.000,1799 USD za akcii, ukazují data Bloombergu. Oproti minimu za poslední rok (682,12 USD/akcii) tak mají k dobru téměř 32 procent.

Akcie Amazon.com poslala nahoru výsledková zpráva z konce dubna. Internetový obchod podle ní hospodařil v uplynulém kvartálu s čistým ziskem již osmé čtvrtletí v řadě. Tržby mu rostly hlavně v oblasti maloobchodních a cloudových služeb.
Amazon o tisícidolarovou metu v poslední době soupeřil se společností Alphabet. Tento závod tedy dneškem zná vítěze. Majitel internetového vyhledávače Google ale za Amazonem zase tolik nezaostává. Akcie třídy A se na Wall Street naposledy pohybovaly kolem 996 USD za kus.