Čeká nás nabitý den

Dnešní den je plný nových důležitých událostí. Tou nejdůležitější je zasedání FEDu v 19:00, dále pak podnikatelská nálada, inflace a maloobchod. Všechny tyto události ovlivní rozhodování FEDu o zvýšení úrokových sazeb. Podle trhu je to hotová věc – zvýšení o 0,25%bp. Nepůjde tak o žádné velké překvapení, protože zvýšení je už v cenách instrumentů započítáno. Fed může předpoklady trhů změnit za pomoci jeho hodnocení makroekonomické situace, nové prognózy a především pak zveřejněním trajektorie růstu úrokových sazeb.
Vzhledem k celkové inflaci, očekávám zvýšení na 2,7%, a dobré kondici pracovního trhu si FED může dovolit více jestřábí tón. Těžko může FED ignorovat riziko dalšího posílení dolaru, kdy ECB preferuje politiku maximálního uvolnění.
Evropské trhy budou sledovat volby v Nizozemí, kterými startuje volební sezóna v eurozóně. Pravděpodobnost velkého zisku hlasů protimigrační strany PVV Geeta Wilderseje vysoká. Pokud se tak stane, je to další dobrá zpráva pro dolar na páru EUR/USD a také by se zvýšila poptávka po bezpečných německých bundech.
Americkému dolaru se včera dařilo, dokázal posílit k hranici 1,06, kterou v pátek ztratil.