Cena kakaa na 6-ti letých maximech

Pondělní obchodní seance přinesla na trh zpětné upevnění na akciových trzích. Z českého burzovního trhu můžeme vyzdvihnout hlavně akcie Fortuny s nárůstem o 2,4% z důvodu pro investory pozitivních kvartálních výsledků z minulého týdne.

Za růstem může také všeobecně bankovní tituly, kde Erste rostla o 1,65% a KB o 0,84%. Za růstem stojí všeobecná mezinárodní poptávka po bankovních titulech z důvodu pravděpodobně zvýšených sazeb od FED tuto středu.

I ostatní přední akciové trhy předvedly mírné posílení a dohánějí ztráty z minulého týdne. Důvem může být snaha investorů nakoupit populární akcie za lepší ceny, které se po propadech nabízejí.

Komoditní trh zažil aktivnější den, kdy například ceny ropy klesali, k 17:00 SEČ o -0,25 (WTI ropa) z důvodu znovuotevření americké břidlicové těžby a přebytku ropy na světových trzích. Naopak největším nárůstem se může pyšnit kakao s nárůstem o 3,72% z důvodu neklidné politické situace v Pobřeží Slonoviny, která hraje dominantní postavení na vývozu kakaa.