Americký dolar válcuje komoditní měny

Síla amerického dolaru se zvýšila, zejména vůči náhle oslabené skupině měn vázaných na komodity, ať už jde o AUD, CAD, NZD nebo NOK. Také měny rozvíjejících se trhů oslabily vůči dolaru, jako například TRY, výjimkou bylo mexické peso. Dnes v noci AUD otočil směr, kdy byl podpořen doprovodným komentářem po zasedání tamní centrální banky.apple-589641_1280

Stříbro v pátek výrazně pokleslo proti posílenému dolaru a zlato býky spíše zklamalo, protože včerejší formace „hammer candlestick“ byla dnešním obchodováním víceméně smazaná a zdá se, že spotové zlato se může přiblížit taktické klíčové oblasti 1 225-20 USD/unci, pokud bude dolar i nadále silný. Dnešní úroveň uzavření nám napoví víc.
Kurz EURUSD zatím neodkázal prolomit významnou hranici 1,0500. Aktuálně je pozornost zaměřena na komoditní měny (všimněte si relativní síly jednotné měny) a je možné, že prudce rostoucí výnosy v Evropě a nižší periferní spready nabízejí podporu. Měli bychom však hlídat možné prolomení této hranice, které by mohlo znamenat směřování do spodní části cyklu. Býci jsou nyní mimo, pokud nedojde k náhlému prudkému prolomení a posílení zpět nad úroveň 1,0625+, čehož jsme byly svědky včera, ale síla býků na euro dlouho nevydržela a obchodníci se museli podřídit fundamentu, který hovoří pro dolar.