Zájem o Monetu větší než o celou českou burzu?

Pátek, mezi obchodníky téměř nenáviděný den nepředvídatelných pohybu dneska nechal obchodníky v klidu. Až na Monetu a kanadský dolar!

moneta banka

Sekce – AKCIE
V Praze na Burze cenných papírů (BCPP) prošlo obchodováním krásnou rostoucí seancí, která musela ladit oku každému investorovi. Objem transakcí zakončil na více než dvojnásobku ročního průměru na čísle 1, 479 mld. Kč, což na malou českou burzu je nevídaně hodně.
Hlavním a největším důvodem je samozřejmě Moneta Money bank, o které se v posledních komentářích hodně píše. Jak již v ranním komentáři naznačil kolega Kašpárek, stalo se i realitou. Hospodářské výsledky Monety špatné, ale bonbonek v podobě oznámené dividendy 8,3 CZK/akcie investory rozparádil. Dnešní objem titulu skončil s 627 mil. Kč, což je číslo, které stačí na běžný objem celé české akciové burzy. Vedení společnosti tak má důvod k oslavám, akcie jsou téměř na vrcholu a zakončili na ceně 88,60 CZK/kus
Naopak nejméně se dnes dařilo akciím ČEZu, které odepsaly – 1,66 % se zakončením na 432,70 CZK za akcii. Což je největší propad akcie během dnešní seance.
Sekce – Forex (devizový trh)
Měnový trh si jako vánek proplouval dnešním dnem bez větších a zajímavějších pohybů. Za zmínku snad stojí pouze data z úřadu práce Kanady, který reportoval 6,8 % nezaměstnanost, trh čekal 6,7% a vytvoření 48,3 tis. nových pracovních míst. Výsledkem bylo logické a silné upevnění kanadského dolaru k USD o 0,50 % a v 16:30 SEČ obchoduje na 1.3074.

Sekce – Komodity
Komodity dnes ukázaly svoji sílu a od 13:00 SEČ jsme byli svědky silných tlaků na ropu, která za páteční odpoledne dokázala posílit o téměř 2%, a to z důvodu vydané zprávy Mezinárodní agentury pro energii (IEA), kde popisují nejlepší dodržení dohod o snížení těžby v historii.