Kašpárek: Rekordní Wall Street a report Monety

burza

 

Včerejší obchodování bylo velice živé. Ihned po otevření americké seance se akcie vydaly vzhůru, v tomto trendu pokračovaly a do samého závěru. Není divu, že s takovou náladou jsme pokořily nová historická maxima.

Nikdy v minulosti nebyly akcie tak drahé. Růst byl podpořen nadějí na snižování daní. Americký prezident Donald Trump řekl, že během několika týdnů představí fenomenální daňový plán. DOW j. index zakončil seanci na novém zavíracím maximu 20 172,4 bodu, širší index S&P 500 se přehoupl přes 2300 na 2307,87 bodu. To není ale všechno. Ranní futures se dnes dostaly na hodnotu 20 236 na které se drží a nevypadádá to brzkou korekci, když by si to trhy zasloužily.

Býci nechtějí vybírat zisky, a medvědům se nechce otevírat krátké pozice při takovýchto fundamentech. Náladu na trhu nám ukazuje index volatility nebo též nazývaný index strachu, který klesl o 4,98% na 10,88 bodu. K růstu indexu hlavně přispěly bankovní tituly jako Goldman Sachs nebo Bank of America či Morgan Stanley.

V ČR je očekávanou událostí zveřejnění výsledku hospodaření banky Moneta. Ta dnes reportovala tyto výsledky: ve 4Q s čistým ziskem 867 mil CZK, tržní odhad byl okolo 794 mil. CZK. Čistý zisk před rokem 1.003 mil CZK. Moneta Money Bank říká, že navrhne dividendu 9,8 CZK/akcii, nad tržním odhadem 8,3 CZK/akcii. Potvrzuje politiku vyplácet min. 70 % konsol. čistého zisku na dividendách.