Překvápko na ropě a česká burza v protiproudu

V komentáři se věnuji ropě, která přinesla nečekané výsledky a za zajímavost stojí i pohled na evropský akciový trh, ve kterém řádili medvědi – přetlačeny pouze českou burzou.

crude-oil-well

Sekce – AKCIE
Pražský akciový trh (PX 50) se přes dnešní seanci vyznačoval průměrně větším objemem obchodů, než je zvyklé na běžný den bez fundamentů a různých větších prodejů, jakými jsme byli svědky včera se společností O2 CR.
Celkový objem obchodů byl 0,879 mld. Kč, přičemž hlavními hybateli byli akcie ČEZ s objemem 0,323 mld. Kč (+ 2,57%) a Komerční banka s objemem 0,308 mld. Kč (+ 2,46%). Právě tyto dva tituly mohou za zelenou obchodní senci celé naší burzy, který zakončila s úctyhodným výsledkem + 0,84 %. Úctyhodný hlavně z důvodů širšího pohledu na evropské akciové trhy, které všechny kromě ČR, Francie a Maďarska obchodovali v červených číslech s vyššími výprodeji a nejistotou. Dobrá nálada na české burze pramení hlavně z důvodu skvělých makroekonomických dat, které byly zveřejněny včera.

Sekce – Forex (devizový trh)
Na devizovém trhu nás provázel klidný obchodní den, bez důležitých fundamentů, díky kterým investoři příliš možností k aktivnímu tradingu neměli. Jedinými zajímavějšími pohyby byly posílení švýcarského franku a eura, které si vzaly ztráty z předchozích dnů a posílili současně zhruba o 70 pips.

Sekce – Komodity
Komoditní trh přinesl větší šok způsobený již tak volatilní ropou. Pravidelné týdenní data o zásobách americké lehké ropy WTI přinesla překvapivá data o nárůstu zásob (13, 8mil barelů), oproti očekávaných 2,7 mil. barelů.