Vyšší volatilita jako potenciál pro tradera – 19. 4. 2016

Včerejší obchodování bylo velice zajímavé a dočkali jsme se výrazných pohybů finančních aktiv.
Začnu akciemi ty začaly stoupat hned od časného rána, jak futures od 8:00 tak potom v 9:00 otevřením burz. Německý index tak vystoupal až na úroveň 10400 bodů a okolo této hladiny se drží i dnes. Vše to probíhalo na velice zajímavých nadprůměrných objemech obchodů. Indexy v Americe se také držely poblíž svých maxim. Dobrý výkon akcií je vidět i na poklesu indexu strachu pod označením VIX.

Dalšími hvězdami včerejška byly drahé kovy v čele se stříbrem a britská libra. Začíná opadat strach z brexitu a fondy likvidují své krátké pozice a tak nám cena vystřelila až nad hladinu 1,44 GBP/USD. S růstem cen ropy rostly i všechny komoditní měny jako je NOK, RUB, CAD, NZD i AUD.
Zatím nedochází k přelévání kapitálu z bezpečných aktiv do těch rizikovějších, ale jde o nové peníze v těch rizikovějších instrumentech. To lze usuzovat podle toho, že nám stále neklesají ceny dluhopisů, které jsou podporovány stále nízkou inflací výrobního sektoru PPI. Poslední čísla byly zveřejněny dnes za Německo, kdy inflace klesá na -3,1% oproti očekávanému -2,9%.